Jak se k nám dostanete?

Zámek Hrubý Rohozec je dominantou severního okraje města Turnova a kudy k nám?

Parkoviště pro osobní automobily a zájezdové autobusy se nachází 100 metrů od zámku. Zámek Hrubý Rohozec není na první pohled dobře označený. Schovává se za parkem a jeho bývalé hospodářské budovy obsadily soukromé firmy. Krásnou kovanou branou vstoupíte do areálu zámku. Cesta vedoucí parkem vás zavede až k bráně do nádvoří, která je přímo pod zámeckou věží. Toalety pak cca 30 metrů před zámkem v bývalé pivovarské sladovně.

AUTEM NEBO MOTORKOU

Autem od Prahy je nejlepší sjet z rychlostní silnice Novopacká  směreme na Turnov. (sjezd Harrachov, Železný Brod). Na dalším sjezdu (kruhový objezd) se dáte prvním výjezdem směr Hrubý Rohozec, přibližně po půl kilometru narazíte na zámecké parkoviště, označené žlutou cedulí ZÁMEK. Dobrým orientačním bodem je také veliká cedule KOVOVÝROBA, která je výraznější, než označení vstupu do areálu zámku.

Ze směru od Liberce jeďte po silnici I. třídy 35 směrem na Turnov. Nájezdem pak na silnici I. třídy 10, po které se dostanete až do Turnova. Zde sjeďte vpravo označeným sjezdem (HR. ROHOZEC, nádraží) . Na kruhové objezdu vyjeďte 1. výjezdem a pokračujte rovně po ulici Bezručova zhruba 500 m až na výše uvedené parkoviště.

VLAKEM

Téměř každou hodinu jezdí vlaky na Turnov jak ze směru od Prahy, tak i od Liberce. Z vlakového nádraží na zámek se můžete dostat dvěma způsoby. Buďto přírodou po turistických značkách , nebo městem.

AUTOBUSEM

Autobusem k nám dojedete ze všech možných koutů republiky, i té Slovenské. Autobusové nádraží Turnov se nachází v těsné blízkosti toho vlakového. Z autobusového nádraží na zámek se můžete dostat dvěma způsoby. Buďto přírodou po turistických značkách , nebo městem.

NA KOLE NEBO KOLOBĚŽCE

Cykloturistika je ideální příležitost, jak se na zámek podívat. Pokud jste se rozhodli cestu k zámku zdolat vlastními silami, můžete si k tomu vybrat některou z turistických tras. Dosáhnout takového krásného a zajímavého cíle vlastními silami, to už je pořádná motivace.

Upozornění: do areálu zámku je zakázán vjezd na kole. Kolo je možné pouze vést a na nádvoří jsou připraveny stojany.

Nejbližší železniční stanice a zastávky:

Turnov - 2 km

Dolánky - 1,5 km

Nejbližší autobusové zastávky:

Turnov, žel. st. - 2 km

Turnov, odb. žel. st. - 2 km

Turnov, aut. nádr. - 2 km

Turnov, Hrubý Rohozec - 100 m

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.